psychoterapeut

individuální terapie

mob. 739 019 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Přednostní zaměření:

  • především děti (od 8 let) a dospívající, mladí hledající své místo v životě
  • výchovné problémy dětí, problémové chování dětí, problémy dospívání
  • matky samoživitelky; chybějící otec, autorita; nezájem otce; nekompletní (dysfunkční) zázemí
  • hledání životních opor, místa v životě

 

Narodil jsem se v roce 1970. V roce 2000 jsem se stal salesiánem. Šest let jsem pracoval s mladými lidmi vyrůstajícími v ústavní výchově. Od roku 2015 působím v Salesiánském středisku mládeže v Lobzích, kde se věnujeme obtížím ve výchově a řešení problémového chování dětí a dospívajících. Je to kombinace pedagogické, terapeutické a sociální práce.

Věnuji se také arteterapii, což je léčba výtvarnou tvorbou, kdy nejde primárně o výsledek, ale o vychutnávání procesu tvorby. Symbolem často vyjádříme zádrhele duše snadněji než slovem. V současné době jsem také ve výcviku Gestalt terapie, která je založena na předpokladu, že člověk má od narození zdroje a schopnosti potřebné k navazování vzájemně prospěšného kontaktu s druhými lidmi a k prožití uspokojivého a tvořivého života. Osobní potenciál může být během života různými způsoby narušen a člověk uvízne ve fixovaných vztahových vzorcích. Cílem gestalt terapie je zkoumat a odkrývat ve „zde a nyní“ způsoby, jak tyto vzorce ovlivňují život klienta v současnosti, a nalézat nové, tvořivější způsoby kontaktu s okolím.

 

Vzdělání a praxe

2016 dosud                       psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii (zahrnuje: 600 hod teorie a metodologie, 200 hod sebezkušenosti, 150 hod supervize)

2005-2010                        bakalářský obor arteterapie (PF JČU v ČB)

2000-2008                        magisterský obor teolog (TF JČU v ČB)

1997-1998                        doplňující pedagogické studium (VUT v Brně)

1989-1995                        difrakční optika (ČVUT v Praze)